خریدار ضایعات مس

در سال‌های دور خریدار ضایعات مس یا آهن قراضه جزو مشاغل طبقات ضعیف جامعه محسوب می‌شد. باور عمومی بر این بود که خرید ضایعات مس، آهن و … برای افرادی مناسب است که دانش و تخصص کار دیگری را ندارند. امّا امروزه با آشکار شدن ارزش ضایعات به ویژه ضایعات فلزی این شغل به یکی از مشاغل پردرآمد تبدیل شده است. البته شاید هنوز هم سود چندانی نصیب خرده‌فروشان این عرصه نشود. ولی کسانی که به طور اصولی به عنوان خریدار ضایعات مس و آهن در ابعاد صنعتی فعالیت می‌کنند قطعاً درآمد خوبی دارند. این افراد برای خرید ضایعات مس به دنبال خرید ضایعات خانگی نیستند. خرید ضایعات مس در حجم بالا از سازمان‌هایی مانند مخابرات بیشترین سود را برای ایشان دارد.

خریدار ضایعات مس شهری

گرچه سود اصلی در خرید ضایعات مس به طور عمده است ولی هستند افراد و شرکت‌هایی به عنوان واسطه در این عرصه فعالیت می‌کنند. به عنوان نمونه مجموعه ضایعات سنتر خریدار ضایعات مس خانگی در شهر تهران است. برای فروش ضایعات مس ناشی از تخریب ساختمان یا تعویض وسایل خانگی خود می‌توانید با مجموعه ضایعات سنتر تماس بگیرید. اگر اطلاعات کافی در مورد ضایعات مس ندارید با ما همراه باشید تا با انواع ضایعات مس و ارزش آنها بیشتر آشنا شوید.

انواع ضایعات مس

در خرید ضایعات مس، بیشتر از نوع ضایعات کیفیت ضایعات اهمیت دارد. منظور از کیفیت میزان خلوص مس در ضایعات است. بدیهی است که هرچه خلوص مس بالاتر باشد قیمت ضایعات مس نیز بالاتر است. ولی به طور کلی می‌توان انواع ضایعات مس را در قالب گروه‌های زیر معرفی کرد:

جامدات مس

در کسب و کار خرید و فروش ضایعات مس، جامدات مس بالاترین ارزش را دارا هستند. البته در میان جامدات مس نیز انواع ضایعات با خلوص مس متفاوت وجود دارند.

غیرجامدات مس

این عنوان را عمدتاً برای خاکه یا پودر مس به کار می‌برند. پودر مس از فرایند تولید قطعات صنعتی و یا تعمیر و ترمیم قطعات صنعتی حاصل می‌شود.

سیم‌های مسی

فلز مس به دلیل رسانایی بالا در تولید انواع سیم و کابل کاربرد فراوانی دارد. از این رو بخش اعظم ضایعات مس را سیم‌های مسی تشکیل می‌دهند. ادارات برق و مخابرات هنگام تعویض کابل‌های قدیمی حجم عظیمی از ضایعات مس در اختیار دارند. به دلیل وجود مشتریان فراوان، خرید ضایعات مسی از این سازمان‌ها در قالب مزایده اجرایی می‌شود.

قطعات صنعتی

همانطور که گفتیم مس کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارد. به همین خاطر در اغلب قطعات صنعتی مس وجود دارد. بنابراین تعمیر و تعویض انواع لوازم خانگی و الکتریکی گرفته تا تجهیزات صنعتی منبع مناسبی برای خرید ضایعات مس به شمار می‌روند.

آلیاژهای مس

در صنعت برای تغییر ویژگی‌ها و افزودن قابلیت‌های مفید به یک ماده از ترکیب آن با عناصر دیگر استفاده می‌شود. این ترکیب با عنوان آلیاژ شناخته می‌شود. از ترکیب مس با عناصری مانند برنز و برنج نیز آلیاژهای مختلفی تولید می‌شود. در هنگام خرید ضایعات مس، میزان مس موجود در آلیاژ برای تعیین قیمت ضایعات مس استفاده می‌شود.

در نظر داشته باشید برای بازیافت ضایعات مس، خرید ضایعات مس جامد بر تمام موارد دیگر ارجحیت دارد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *